MAŽMENINĖ PREKYBA KIETU KURU

DURPIŲ BRIKETAI - tai ypač aukštos kokybės ekologiškas kietas kuras. Durpių briketai plačiai naudojami visuose kūrenimo vietose: katiluose, boileriuose, griliuose ir kitose vietose, kur naudojamas kietas kuras.
Durpių briketai - pigus bei patogus naudoti ilgo degimo kuras, tinkantis praktiškai visiems pečių tipams.

Siūlomi durpių briketai tinka individualių namų apšildymui, taip pat kūrenimui įvairaus tipo katilinėse.

Durpių briketai sufasuoti į maišus po 500 kg (+/- 10 proc.).

Kodėl reiktų rinktis durpių briketus?

- Tai, bene, pigiausias kuras;
- saugūs, nespragsi, nekibirkščiuoja;
- šilumos palaikymas iki 24 h.;
- šiuos briketus patogu saugoti;
- patogūs naudoti;
- nereikia skirti papildomo laiko kuro ruošimui (skaldymui ir pan.);
- durpių pelenai yra puiki ekologinė trąša dirvožemio sudėčiai pagerinti;
- kūrenant būstą durpių briketais galite sutaupyti laiko, paprastai skiriamo, kieto kuro katilų sienelių valymui.

Durpių briketų parametrus žiūrėti puslapyje Sertifikatai.

Kilmės šalis: BALTARUSIJA



BERŽO PJUVENŲ BRIKETAI

Beržo briketai gaminami iš gerai išvalytų ir išdžiovintų beržo pjuvenų. Ši kuro rūšis ypatinga tuo, kad pasižymi puikiomis išskiriamo šilumos kiekio savybėmis. Beržo pjuvenų briketai yra labai kaitrūs, todėl siekiant išgauti didžiausią išskiriamos šilumos kiekį, beržo pjuvenos su kitų lapuočių ar spygliuočių pjuvenomis netgi nėra maišomos.

Briketai iš beržo pjuvenų yra kaitrūs, ilgai dega ir beveik nepalieka pelenų palyginti su kito kieto kuro rūšimis. Kaitrumo savybėmis beržo pjuvenų briketus lenkia tik buko, ąžuolo briketai.

Beržiniai briketai yra supakuoti maišuose po 10 kilogramų, o viena paletė suformuota iš 96 maišų. Beržo briketus drąsiai galima naudoti karštam maistui ruošti griliuose, šašlykinėse. Tokie briketai yra populiariausi dėl savo kainos ir šiluminių savybių. Beržiniai briketai tinka visiems kieto kuro katilams.

Dar viena kuro rūšis gaminama iš ąžuolo – ąžuolo medienos briketai, specifikacijomis pranoksta visas kitas kuro rūšis, tame tarpe ir beržo pjuvenų briketus. Energetinė vertė gerokai didesnė – 6200 kcal/kg.



ANGLIS

Akmens anglis lengvai dega esant žemai temperatūrai ir tinka visiems kieto kuro katilams. Anglį galima maišyti kartu su šiaudų briketais ar durpėmis. Akmens anglis yra nebrangi kuro rūšis ir kol kas pigiausia iškastinio kuro rūšis. Plauta Dom ir DPK markės akmens anglis yra populiariausia anglies rūšis Lietuvoje dėl mažo sieros kiekio ir aukšto kaloringumo.

Plautos anglies privalumai:

- nedidelis peleningumas;
- anglys nesišlakuoja;
- sudega iki pilkų dulkių;
- akmens anglyje nėra uolienos;
- pilnai sudega nesant gerai traukai.

Lietuvoje prekiaujama ir neplauta akmens anglimi, kurių markės DOM, DPK. Pagrindinis skirtumas palyginus su plautomis anglimis - neplautoje anglyje yra iki 4-5 proc. priemaišų, mažesnis kaitrumas, 5-6 proc. didesnis pelenų kiekis. Tai viena švariausių akmens anglies rūšių. Daugiausiai yra naudojama buitinėse krosnyse namų, kotedžų, nedidelių įstaigų šildymui.

Anglies parametrus žiūrėti puslapyje Sertifikatai.

Kilmės šalis: RUSIJA

Anglis pakuojama iš vagono į didmaišius (BigBag) nuo 0,5 kg. iki 1-nos tonos.

Prekes pristatome savo transportu, iškrauname.


Akmens anglis ar malkos?

Pažiūrėjus į malkų bei akmens anglies kainas, gali pasirodyti, kad malkos kainuoja pigiau, tačiau atlikus minimalius paskaičiavimus įrodyta, jog malkos kainuoja trigubai brangiau.

1. Malkos yra parduodamos kubiniais metrais. Todėl lyginant akmens anglies ir malkų kainas, būtina suvienodinti vienetus. Reikia padalinti malkų kainą iš jų tankio koeficiento, kuris parodo kiek sveria vienas kūbinis metras malkų. Pavyzdžiui, kad gauti 1 tonos malkų kainą, ąžuolo kubinio metro kainą reikėtų padalinti iš 0,45, o eglės ar alksnio iš 0,3. Tokiu būdu lyginant malkų ir akmens anglies kainas už toną (net neatsižvelgę į jų išskiriamą šilumos kiekį) matome, kad malkų kaina padidėja maždaug trigubai.

2. Reikia atsižvelgti į degimo šilumą (kaitrumą, kaloringumą). Tai yra energijos (šilumos) kiekis išskiriamas akmens anglies ar malkų degant. Malkos skiriamos į tris kaitrumo grupes nuo 1500 kcal iki 2500 kcal. Daugiausiai šilumos išskiria ąžuolo, beržo, uosio malkos, šiek tiek mažiau pušies bei juodalksnio, o mažiausiai eglės, liepos, baltalksnio malkos. Taip pat vertinant malkų išskiriamą šilumą reikia įvertinti jų drėgnumą. Uždaroje, gerai vėdinamoje patalpoje malkas patariama džiovinti apie du metus. Tuo metu akmens anglis priklausomai nuo markės degdama išskiria nuo 5000 kcal iki 7000 kcal vienam kilogramui, t.y. apie du-tris kartus daugiau.